Stavební prvky v zahradě

Stavební prvky v zahradě mohou ovlivnit celkový vzhled a funkčnost zahrady.

Od jednoduchých cest až po složitější konstrukce jako jsou pergoly, jezírka, nebo zahradní domky, tyto prvky přidávají zahradě strukturu, zajímavost a užitnou hodnotu.

Jejich výběr by měl začít už při navrhování samotné zahrady a naše architektka vám s nimi ráda poradí. Navrhne vhodné alternativy tak, aby korespondovaly s vašimi představami.

Cesty a chodíky

Nejenže umožňují pohodlný přesun po zahradě, ale také rozdělují prostor a mohou vést pohled k zajímavým místům nebo prvkům.

Materiálů, ze kterých mohou být vyrobeny, je celá řada – od přírodního kamene, přes dřevěná prkna až po betonové dlaždice.

Zídky a opěrné zdi

Jsou praktické pro zvládání svahů a nerovných terénů, mohou také sloužit jako dekorativní prvky, nebo nahradit lavičku. Materiál používaný na tyto stavby je většinou kámen, cihla nebo beton.

Pergoly a altány

Pergoly a altány přidávají zahradě vertikální dimenzi. Konstrukce mohou být se různí podle typu zahrady, požadavků klienta, hliníkové, ocelové a dřevěné.

Jezírka a vodní prvky

Vodní prvek vnáší do zahrady klid a relaxaci.

Je možné vybírat z mnoha typů, podle toho, k jakým účelům chceme vodní prvek využívat. Poradíme vám při rozhodování, jaký vodní prvek by byl vhodný právě pro vaši zahradu.

Při zakládání vodních prvků dlouhodobě spolupracujeme s profesionály – firmou Green engineering, specializovanou na přírodní bazény a koupací jezírka. Prohlédněte si jejich katalog s ukázkami různých realizací.

Zahradní domky, altány

Účely pro které si pořizujeme zahradní domky je mnoho, nicméně základní tři jsou:

  • Relaxace a zábava
  • Skladování
  • Pracovní prostor

 

Předem zvažte velikost a design. Rádi vám pomůže s vhodným umístěním zahradních staveb ve vaší zahradě.

Rozměry domku by měly odpovídat jeho účelům a velikosti prostoru ve vaší zahradě, který je pro stavbu určený. Přemýšlejte také o tom, jestli budete potřebovat stavební povolení.

Design zahradních staveb by měl harmonizovat s okolní zahradou a stylem vašeho domu, doporučujeme tedy konzultovat se zahradním architektem vhodný typ.