Založení zahrady bez chemie

Chcete zahradu bez použití chemie, a to už při jejím založení? Můžete si u nás založení zahrady bez jakéhokoliv použití chemie objednat.

Organické zahradničení není pouze o výběru správných rostlin, ale také o pochopení celého ekosystému zahrady.
Způsob, jakým budeme postupovat při zakládání vaší zahrady bez chemie, se vždy konzultuje předem.

Postupujeme obvykle v těchto krocích:

Plánování a design

Spolupracujeme s architekty, kteří mají bohaté zkušenosti s projektováním zahrad, které jsou přírodě blízké.

Při plánování rozložení zahrady je nutné zvážit principy střídání plodin, společného pěstování a vytvoření různorodého prostředí, které podporuje přírodní ekosystémy a snižuje výskyt škůdců. Kromě těchto principů je pro nás při přípravě projektu velmi důležité, aby zahrada korespondovala

Rozbor půdy

Po domluvě se zákazníkem zajišťujeme rozbor půdy, který je jedním z hlavních kroků pro zjištění typu a stavu půdy ve vaší zahradě. Pro zdravý růst rostlin je důležité mít půdu s dobrou strukturou, dostatečnou drenáží a optimálním obsahem organické hmoty. Proto vaše přání otestujeme předem vaši půdu a její nutriční hodnoty. Pokud je to nutné, půda se obohacuje o živiny přidáním organické hmoty.

Odstraňování plevele

Odstranění plevele provádíme buď s pomocí mechanizace nebo ručně

Přihnojování rostlin

Založení zahrady je pouze na organické bázi, a to se potom promítá i do následné péče. Doporučujeme zákazníkům kompostovat. Pravidelným přidáváním kompostu do půdy se posílí a lépe rostliny čelí stresu a chorobám.

Využití biodiverzity

Založení zahrady bez chemie vyžaduje trpělivost, plánování a ochotu učit se z přírody. Výsledkem je nejen zdravější zahrada, ale i bohatší biodiverzita a menší dopad na životní prostředí.

Snažíme se vybírat původní a různorodé rostliny, které zvyšují odolnost zahrady proti chorobám a škůdcům. Zároveň různorodé prostředí poskytuje útočiště pro užitečný hmyz a zvěř.

Nabízíme našim zákazníkům také následnou péči o zahradu. I ta se nadále odehrává bez použití pesticidů.

Vytvoření zahrady, která je šetrná k přírodě, je nejen důležitým krokem pro ochranu životního prostředí, ale má dlouhodobé výhody pro zdraví a bezpečnost vás i vaší rodiny.