Závlahové systémy

Výběr správného závlahového systému závisí na vašich specifických potřebách, druzích rostlin, které budete pěstovat nebo už pěstujete, ale také na velikosti a rozložení zahrady. Je také důležité zvážit využití vody, zejména v oblastech, kde je voda vzácnější zdroj.

Závlahové systémy se pro soukromé zahrady nebo menší pozemky liší podle těchto faktorů:

  • velikosti plochy
  • typu rostlin
  • rozpočtu

 

Typy závlahových systémů:

Kapková závlaha

Tento systém je velmi efektivní z hlediska využití vody, protože dodává vodu přímo ke kořenům rostlin. Je ideální pro záhony, zeleninové zahrady a některé druhy ovocných stromů.

Mikrozávlaha

Je podobná kapkové závlaze, ale je určena pro velmi malé ploch nebo kontejnerované rostliny. Mikrozavlažovací systémy mohou zahrnovat mikrospreje, mikrokapky a jiná drobná zavlažovací zařízení.

Závlahy se sprejovými tryskami a rotační závlahy

Závlaha sprejovými tryskami je vhodná pro trávníky nebo větší plochy s nižšími rostlinami. Rotační závlahy jsou podobné tryskám, ale požívají rotační hlavice, které se otáčejí a pokryjí větší plochu, jsou vhodné pro velké trávníky.

Podpovrchová závlaha

Tento typ systému zavlažuje rostliny pod povrchem půdy. Je to velmi efektivní metoda, která snižuje odpar vody a je skvělá pro určité typy rostlin, její instalace ale může být dražší a složitější.

Hadice a postřikovače

Vývody na připojení hadice nebo postřikovače, je možné rozvést podpovrchově, do několika částí zahrady.

Závlahové systémy HUNTER

Na trhu je mnoho různých značek závlahových systémů, a někdy je těžké si vybrat. My preferujeme značku Hunter a níže uvádíme hlavní důvody, proč se nám tato značka jeví jako nejlepší na trhu, a proč našim zákazníkům doporučujeme právě tento zavlažovací systém.

Mobilní zřízení/dálkové ovládání závlahových systémů

Hunter nabízí možnost ovládat závlahové systémy pomocí dálkového ovládání nebo přímo z mobilního zařízení. Umožňuje spravovat vaše závlahové systémy odkudkoliv, což přináší pohodlí, ale také efektivitu ve využívání vody.

Inovativní technologie a úspora vody

Značka Hunter je známá svými inovatitvními produkty jako jsou rotory, MP Rotator trysky, ventily a mikrozávlahové systémy. Všechny produkty jsou navrženy tak, aby měly maximální účinnost a zároveň minimalizovaly plýtvání vodou.

Hydrawise řídící jednotky

Systém Hunter nabízí inteligentní řídící jednotky Hydrawise, které umožňují monitorovat a spravovat závlahové systémy prostřednictvím připojení k internetu. Tyto jednotky mohou automaticky upravovat zavlažování na základě předpovědí počasí, což přináší další úspory a zvyšuje pohodlí uživatele.